איך לתפוס שקרנים על ידי קריאת עיניהם

איך לתפוס שקרנים על ידי קריאת עיניהם

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

מומחים מסכימים שאתם יכולים לספר כל כך הרבה על אמיתות האדם על ידי חיפוש אחר סימני שפת גוף לפי התבוננות והתמקדות בעיניים לכך שמישהו משקר.

אנשים שוחחו עם מר עופר בר יהודה, מומחה ומרצה שפת גוף וזוכה פרס מרצה השנה לשנת 2022 על הרצאה מרתקת שהעביר על ספר הביכורים שלו "ציונות על רגל וחצי".

להלן הסימנים שצריכים להציב בפניכם תמרור אזהרה

לגבי האפשרות שהבן אדם איתו אתם משוחחים או שאיתו יש לכם אינטראקציה כלשהי משקר:

סימוני עיניים, סימן מספר 1:

חוסר יכולת ליצור קשר עין. אם מישהו לא מוכן לספר לכם את האמת על סיפור מסוים, אתם תמצא שהוא לא מסוגל להסתכל עליך ישירות בעיניים. מכיוון שאנשים גדלים לעתים קרובות עם הרעיון של כנות היא המדיניות הטובה ביותר, לכן זה נוגד את טבע האדם להמציא שקרים. מכאן, שזה מקור התסיסה או אי הנוחות, שהיא הידיעה שהם עושים משהו "לא נכון". הימנעות מקשר עין מוכרת כמנגנון הגנה למנוע עימות על שקר שנאמר.

סימן מספר 2:

תנועת עיניים מתמדת אולי לא תוכל לזהות את זה, אבל שקרנים מריצים את עיניהם למעלה ואז שמאלה. מה המשמעות שלו לשקר, אתם אולי שואלים? מומחים מאמינים שזה סימן שאדם מנסה להמציא סיפורים או תרחישים במוחו. אם האדם דובר אמת, אז כנראה שלא יהיו לו בעיות לקשר את הפרטים של מצב נתון. אבל אם הם משקרים, הם צריכים להעריך איזה סוג של אמירה הם צריכים להשמיע שתיראה הגיונית.

סימון נוסף מספר 3:

מצמוץ או עפעוף לא אופייני של תנועת עיניים מהירה הנו עוד סימן מובהק לשקר. מצמוץ הוא תהליך טבעי בגוף; אבל כאשר פעילות זו הופכת לעתים קרובות יותר ונראית לא טבעית, יש בכך כדי לרמז על כך שאותו אדם מנסה להימנע מחשיפה או גילוי.

לבסוף סימון מספר 4:

כאשר העיניים אינן משדרות דבר, ושאר הפנים מביעים שמחה (או עצב)- האמינו לעיניים. נראה שהשמחה (או העצב) במקרה זה מזוייפת ואינה אמיתית.

נאמר כבר כאן ועכשיו: ישנם עוד המון סימנים שמבטאות העיניים בסיטואציות שונות – מבט למעלה,למטה, לצדדים, גלגול עיניים ועוד ועוד. חלק מהסימנים עשויים להביע שקר בקונטקסט מסוים ואותם סימנים יכולים להביע דבר אמת בקוטקסט אחר.

עכשיו כשאתם מכירים 4 מסימני שפת הגוף של שקר, באפשרותך להשתמש בכלים הנוספים, מעבר להקשבה לתכנים המילוליים והיכולת "לראות מבעד למילים" את האמת העומדת מאחוריהן.

 

כתבות נוספות

Toy 3890797
כללי

סרטוני אנימציה לעסקים: מדריך מקיף

פוסט זה בבלוג משמש כמדריך מקיף לשימוש בסרטוני אנימציה לעסקים. הוא בוחן את החשיבות, היתרונות, הסוגים והשיטות של יצירת סרטוני אנימציה יעילים כדי לשפר את

Facebook 1602262
כללי

לייקים לאינסטגרם

בעידן הדיגיטלי של היום, לייקים באינסטגרם הפכו לסמל של אימות חברתי וכוח מניע מאחורי יצירת תוכן. פוסט זה בבלוג חוקר את ההשפעה של לייקים באינסטגרם

Happy Beautiful Family With Kids Beach
כללי

באיזו תדירות מומלץ לצאת לחופשה?

איכות או כמות? זו שאלה עתיקת יומין והתשובה משתנה על פי הנסיבות. כאשר מדובר על חופשות, הדילמה כזו: להשקיע את כל הזמן והכסף בחופשה אחת

תפריט נגישות