השתלות שיניים לעומת גשרים קבועים

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מהי האפשרות הטובה ביותר להחלפת שיניים, שתלים או גשרים?

כדי להחליף חלק מהשיניים שלך, יש שתי אפשרויות. הראשון הוא גשר שיניים נתמך בשתל. גשר דנטלי מורכב מגשר מתכת מוצק המחובר לשתלים בלסת שלך. הגשר הדנטלי מחובר לשיניים טבעיות כך שהשן המיועדת להחלפה הופכת לעוגן של הגשר. שן זו היא שן העזר, והשיניים הטבעיות האחרות הופכות לתמיכה במסגרת המתכתית של הגשר.

שתל דנטלי הוא מכשיר דמוי בורג שמונח בעצם הלסת שלך והופך לחלק מהעצם שלך לאחר ההחלמה. להשתלות שיניים יש יתרון של עמידה לכל החיים. הסיבה לכך היא שהם לא משתחררים, גם אם שאריות מזון נכנסות מתחת לפה שלך. השיניים שלך לא ישתחררו גם בתותבת הנתמכת בשתל. השיניים שלך יציבות והיציבות טובה יותר מאשר עם גשרים מכיוון שהשתלים דומים יותר לשיניים הטבעיות שלך.

גשר שיניים יכול להיכשל. גשר יכול להיכשל בגלל שבירת שן בודדת, או בגלל שחסרה שן אחת, או בגלל שגשר המתכת עלול להישבר בגלל בעיות חניכיים, כמו מחלת חניכיים. אובדן שיניים סביר יותר כאשר הגשר נתמך על ידי שן בודדת, או כאשר הוא נתמך על ידי שן אחת בכל לסת עליונה או תחתונה.
עבור עוד פרטים מורחבים בנושא של השתלות שיניים לעומת גשרים קבועים והשתלת שיניים בהרדמה מלאה עליך לגשת לאתר dental-clinics.co.il

אם חסרות לך שיניים, אבל אינך רוצה ללבוש שיניים תותבות בגלל שעברת הליך חניכיים, עליך לדון עם רופא השיניים שלך על עלות גשר בהשוואה למחיר של תותבת/גשר נתמך בשתל.

אם גשר נכשל מכל סיבה שהיא, יש להשתמש בשיניים הטבעיות הנותרות כדי לתמוך בתותבת הנתמכת בשתל. אם אתה רוצה במקום זאת שתל דנטלי ארוך הנתמך בשתל, נוכל לדון בשני היתרונות של שתל דנטלי קבוע או גשר לעומת תותבת נשלפת הנתמכת על ידי שתלים משני צידי הפה שלך.

השתלות שיניים

השתלות שיניים קבועות הן טיפול מוכח וצפוי להחלפת שיניים. מתקן השתל מתוכנן להיות קבוע ויכול לעמוד בפני קשיחות הלעיסה. הטיפול יוצר רמה אחידה ומוצקה של עצם המתרפאת לתוך מתקן השתל. מתקן השתל יתמוך וישמור על שיניים טבעיות ושתלים דנטליים. יש לקחת בחשבון גורמים רבים בעת הנחת שתלים. רוחב הרכס, המרווח בין השיניים וצפיפות העצם הם חלק מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. החיוך החדש שלך יכול לשפר את ההערכה העצמית שלך ואת שביעות הרצון מהחיים.

ישנם שני היבטים של השתלת שיניים קבועה שאנו יכולים לדון בהם. האחד הוא השתלת שיניים בצורת שורש. זהו סוג השתל בו נעשה שימוש הנפוץ ביותר כיום. השתל הדנטלי בצורת שורש נועד לחדור לעצם ולהתחבר לרקמת העצם. הסוג השני של השתלים שאנו יכולים לדון בו הוא מגוון "דמוי בורג או בורג". השתל הדנטלי בצורת בורג נועד להיצמד לעצם באמצעות ברגים. השתלת שיניים כיום מתוחכמת וחזקה יותר ממה שהיו בעבר. הטיפול בהשתלות שיניים התפתח והשתפר ככל שאנו לומדים יותר על השתלים ואחוזי ההצלחה שלהם. כיום מניחים שתלים בחולים בריאים עם אובדן עצם מועט או ללא אובדן עצם. למרות זאת, עליך להיות ערני בתוכנית טיפול הפה שלך ולהיות בעל מוטיבציה ומוקפדת ביותר להגיינת הפה. כדי להבטיח טיפול ארוך טווח כמו זה של שתל קבוע, עליך לתרגל היגיינת פה טובה מדי יום, ולבקר מדי פעם במשרדנו כדי להבטיח שנוכל לעקוב בהצלחה ולצפות בתוצאות שלך! אנו מחויבים לעזור לך בכל תחומי בריאות הפה והרווחה שלך.

השתלים הדנטליים מסוג "בורג" דומים לברגים. אם השתל הדנטלי מסוג בורג מוכנס כהלכה, הוא נועד לספק את החיבור לחלק הקבוע של הגשר. אורך הבורג משפיע גם על אורך השתל הדנטלי. ברגים קצרים יספקו מראה טבעי יותר, ואילו ברגים ארוכים יותר

למרות שגשרים דנטליים יכולים לשמש למילוי רווחים שנגרמו על ידי שן חסרה אחת או יותר כדי לעזור לשמור על צורת הפנים ולהפחית את לחץ הנשיכה, שתלים דנטליים מספקים בסיס מוצק לשיניים קבועות (קבועות) או זזות. התאימו אחד לשני. השיניים הטבעיות שלך. ההבדל העיקרי הוא שהשתל בעצם מחליף את השורש והגשר ממוקם מעל החניכיים. כעת, כשאתה יודע עד כמה גשרים ושתלים דנטליים דומים, בואו נסתכל על ההבדלים ביניהם כדי שתוכל להתחיל לגלות איזו אפשרות להחלפת שיניים היא הטובה ביותר עבורך.

למרות שתלי שיניים הפכו פופולריים מאוד בשנים האחרונות

עבור אנשים מסוימים, עדיף להשתמש בגשרים קבועים מסורתיים. למרות שגשרים דנטליים הם הליך ישן יותר, השתלות שיניים הפכו נפוצות יותר עם השנים וברוב המקרים הם הטיפול המועדף, הן מבחינת זמן והן מבחינת עלות. גשרים דנטליים זולים יותר מהשתלות שיניים ולכן הם מתאימים מאוד לאנשים שצריכים להחליף מספר רב של שיניים.

גשר טיפוסי עם שתי כנפיים ושן הניתנת להחלפה יעלה בין 1,100 ל-2,300 דולר

לשם השוואה, גשר ציר עם שני כתרים יעלה בין 2,000 ל-5,000 דולר, בעוד שהעלות המשוערת של קבלת שתל דנטלי בודד היא בין 3,000 ל-4,500 דולר. אם גשר לא בא בחשבון, חלופה זולה יותר להשתלות שיניים היא שיניים תותבות.

רופאי שיניים ממליצים גם על גשר שיניים וגם על שתל

כדי לפתור את בעיית החלפת השיניים החסרות. שתי אפשרויות הטיפול לאובדן שיניים שונות בעלות, משך ההליך ובאורך החיים בהשוואה בין גשרים ושתלים דנטליים. האפשרות הטובה ביותר עבורך תלויה בתקציב שלך, במספר השיניים החסרות ובבריאותך הכללית.

עם זאת

זה לא כולל את עלות חיבור השן לכתר השן הסמוכה. אפילו החלפת שן בשתל יכולה לעלות אלפי דולרים. כאשר מנסים להחליף מספר גדול במיוחד של שיניים, רופאי השיניים ימליצו בדרך כלל על גשרים מסורתיים במקום שתלים. השתלות גם נמשכות זמן רב יותר ודורשות יותר הליכים להשלמתם.

לדוגמה

איבוד כל הטוחנות עשויה לגרום לכך שרופא השיניים חייב להחדיר את השתל מהקצה חסר השיניים. לאחר מכן, רופא השיניים יכול לשים מכסה בקצה השני כדי לבנות גשר בין עמוד השתל לשן הבריאה. באופן דומה, אנשים שאיבדו את רוב השיניים או את כולן בחלק מסוים של חלל הפה עשויים להיות מועמדים אידיאליים לגשר המשתרע על פני שני עמודי שתלים.

החלופה הטובה ביותר להשתלות שיניים עשויה להיות גשרים הנתמכים בשתל; אם אתה צריך להחליף את כל קשת השיניים

שיניים תותבות הנתמכות בשתל עשויות להיות הבחירה הטובה ביותר שלך. אם חסרות מספר שיניים, השתמשו בגשר הנתמך על ידי השתל. שיניים טבעיות או שתלים משמשים לתמיכה בגשרים משני הצדדים. למרות שהכתר משמש לתמיכה בשיקום, התותבת למעשה בונה גשר בין השיניים הקיימות משני צידי הרווח.

בגרסה מסורתית יותר של ניתוח

שתי השיניים בצדדים מנוגדים של הרווח מגולחות כדי להתאים את הגשר. לאחר מכן הניחו מכסה על כל שן, מלווה בגשר להחלפת השן החסרה. בחלקי הפה שיכולים לעמוד בכוח פחות או שחסרה רק שן אחת, רופאי שיניים משתמשים כיום בדרך כלל בגשרי כנפיים או בגשרי מרילנד המוטבעים בשיניים סמוכות, ולא בגשרים המכסים אותם לחלוטין.

לדוגמה

גשר שלוחה משתמש רק בכתר שיניים אחד בשילוב עם שן מלאכותית אחת. ישנם גם גשרי מרילנד המוחזקים במקומם עם מסגרת מתכת העוטפת את השיניים במקום להשתמש בכתרים דנטליים. עם זאת, ד"ר כריס גרין מסביר שגשר דנטלי יכול להיחשב פולשני יותר מכיוון שהשיניים הסמוכות שאמורות להכתיר חייבות להיות טחונות למטה כדי לפנות מקום לאותם כתרים. במקרים מסוימים, רופא שיניים עשוי להעדיף גשר חרסינה על פני השתלת שיניים, שכן הוא נותן לו שליטה רבה יותר על הסרת מרווחים קטנים בין השיניים שאולי לא יהיו אסתטיים אם יש לך שתל.

גם גשרים וגם שתלים דנטליים מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר תותבות או אפשרויות החלפת שיניים אחרות

וכמובן זמן רב יותר. בניגוד לשתלים שיכולים לשרת אותך לצמיתות, גשרים דנטליים צריכים להיות מוחלפים מעת לעת, רצוי כל 10 עד 20 שנה. למרות שגשרים הם בחירה טובה יותר מאשר שיניים תותבות, הם דורשים תחזוקה שוטפת כדי למנוע מחלות חניכיים.

התקנת גשר השיניים מצריכה גם הסרה של רוב השיניים הסמוכות לשיניים החסרות

באופן דומה, גשרים דנטליים מחליפים שיניים חסרות על ידי הסתמכות על השיניים שמסביב כדי לספק תמיכה לשיניים מלאכותיות. לאחר מכן מוצמדים כתרים נוספים אחד או יותר לכתרים אלה כדי להחליף את השיניים החסרות.

בניגוד לשתלים הדורשים ניתוח

גשרים דורשים רק הליך פשוט כדי להשלים את הרווחים שהשאירו שיניים חסרות. תהליך הטיפול אינו ארוך כמו תהליך ההשתלה (שדורש אוסאואינטגרציה); למרות שבמובנים מסוימים הוא פולשני יותר מכיוון שהוא דורש עיצוב מחדש מתמיד של שיניים סמוכות כדי לתמוך בגשר. גשר הוא שיקום שיניים קונבנציונלי שיכול להחליף שן חסרה אחת או יותר על ידי מילוי החסר, פשוטו כמשמעו. גשרים קבועים הם החלופה הנפוצה ביותר להשתלות שיניים חד-שיניים המסירות, במילים אחרות, נזק מכוון לשיניים בריאות סמוכות המשמשות להצמדה ולתמיכת הגשר.

לעומת זאת

גשרים דנטליים משתמשים בשיניים אחת או יותר מסביב כנקודות עיגון כדי לעגן את הכתר הממלא את חלל השן החסרה. כאשר חסרות 3 שיניים או יותר ברצף, הגשר לא יתאים, ולכן גשרים להשתלת שיניים הם אידיאליים מכיוון שהם מתחברים לשתל במקום לשן הטבעית. מספר השיניים החסרות אם חסרות לך מספר שיניים ברציפות, גשר עשוי להיות בחירה טובה יותר מאשר שתלים.

עבור כל שן חסרה

יש לחבר שתל נפרד ללסת בניתוח, וכתוצאה מכך ניתוח יקר ולעיתים לא מעשי. יותר שיניים חסרות ידרשו מיקום ניתוחי של יותר שתלים. אם אתה בריא בדרך כלל, שתלים הם אפשרות אמינה יותר וארוכת טווח. אם אתה סובל ממחלת חניכיים, עששת, או שיש לך שבבים או סדקים, ייתכן שתצטרך טיפול נוסף לפני שהשיניים שלך חזקות מספיק כדי לתמוך בגשר.

כיצד לבחור בין שתלים וגשרים רופא שיניים יכול לייעץ לך על החלופה הטובה ביותר בהתאם למצבך

אם חסרה לך שן אחת או יותר ואתה מחפש אפשרויות החלפת שיניים קבועות יותר מאשר שיניים תותבות, אנא השתמש במידע זה כדי לקבוע אם שתלים דנטליים או גשרים טובים יותר עבורך.

 

כתבות נוספות

משלוחי קמגרה בנס ציונה ורחובות

נס ציונה ורחובות אלה הן כידוע 2 ערים ותיקות ואיכותיות מאוד באזור השפלה. מתגוררים באזורים אלו אנשים איכותיים מאוד וזה כולל גברים בכל הגילאים אשר

Babe 2972219
כללי

5 מקורות השראה לשם לילד

לבחור דם לילד זאת משימה, אמנם נראב שמדובר בעניין טריויאלי, אך זה מסובך הרבה יותר. תופעה זאת נגרמת בגלל פרדוקס הבחירה - ככל שישנן יותר

כל השיטות והדרכים להשתלת שיניים

השתלת שיניים היא תהליך שבו שורש השן מוחלף בעמוד מתכת ספירלי,ובכך מוחלפות שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות כמו שיניים אמיתיות. ניתוח השתלות