כל השיטות והדרכים להשתלת שיניים

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

השתלת שיניים היא תהליך שבו שורש השן מוחלף בעמוד מתכת ספירלי,ובכך מוחלפות שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות כמו שיניים אמיתיות. ניתוח השתלות שיניים יכול להוות אלטרנטיבה מבורכת לתותבות או גשרים, ויכול לספק אפשרות שבה מחסור בשורשים טבעיים מונע בניית תותבות או גשרים. אם הלסת לא יכולה לתמוך בשתל, ישנן מספר דרכים לבנות מחדש את העצם כדי לשקם את הלסת הטבעית ולספק בסיס מוצק לשתל.

למה לא גשר או תותבת?

רופא השיניים שלך עשוי להמליץ על שתלים עבור גשרים ותותבות קבועים או נשלפים

מכיוון שהשתלים הם קבועים, אין צורך בדבק שיחזיק את התותבות במקומן. ובניגוד לגשרים דנטליים, שדורשים מהספק להסיר חתיכות של שיניים סמוכות, כל השיניים הבריאות שלך נשארות שלמות.

הכנות לפני ההשתלה

בדרך כלל יש שלב תכנון ושלב התקנת השתל, ולאחריו הנחת כתר או גשר לאחר החלמת השתל בהשתלת שיניים מסוג זה. שתלים דנטליים להחלפת שיניים חסרות ניתן להכניס בכל עת לאחר גיל ההתבגרות או לאחר השלמת צמיחת העצם.

הרופא יעריך את צפיפות העצם של המטופל כדי לקבוע איזו תנוחת שתל תגן בצורה הטובה ביותר על חלל הפה, תוך התחשבות בהעדפות המטופל. במקרים מסוימים משתמשים בדגמי גבס לקביעת מספר השתלים הנדרש ואת מיקומם האידיאלי. במקרים רבים, בעת הנחת שתלים, רופאי השיניים משתמשים בתבניות ניתוחיות שנוצרו על בסיס טומוגרפיה ממוחשבת.

בהליך זה, תחילה מניחים בורג כיסוי ישירות מעל השתל, והחניכיים נתפרים על הבורג תוך כדי ריפוי. בשלב זה, נדרש הליך שני לביצוע חתך בחניכיים כדי לפתוח את השתל ולאבטח את מכסה הריפוי.

לעתים קרובות ממוקמות השתלות עצם וקרום בזמן הסרת שיניים פגומות כדי להבטיח שיש מספיק עצם בזמן השתלת השתל. ברוב המקרים, השתל מוחדר בזמן עקירת השן החלופית כדי לפנות מקום להשתלות השיניים הבאות. בשיטה זו מניחים הרופאים שן זמנית על השתל מיד לאחר הנחתו. הסיבה לכך היא ששתלים תוך הלסתיים דורשים לסת התחתונה בריאה מספיק לאינטגרציה מוצלחת. ההבדל העיקרי בין שתלים תת-פריוסטאליים לשתלים תוך אוסריים הוא שהתקנים תת-פריוסטאליים אינם משובצים בעצם הלסת, אלא ממוקמים עליה או מעליה. שימוש בשתלים נפוץ בחולים שאין להם לסת בריאה מספיק כדי לתמוך בשתל אנדוסי ואינם מוכנים לעבור השתלת עצם כדי לשקם את הלסת.

זכור כי ניתוח השתלת שיניים אורך מספר שעות ועשוי לדרוש יותר מהליך אחד. ייתכן שתצטרך לעבור מספר הליכים דנטליים על מנת שהעצם תתרפא כראוי סביב השתל.

במצב שבו יש לסת בריאה ניתן לעבוד בתהליך של השתלות שיניים ביום אחד, מה שמקטין את זמן ההחלמה ואת והסיכוי להזדהמות השתל, מכיוון שיש צמצום של תהליכים כירוגיים.

אם עדיין נשארת לך שן שצריך להחליף

רופא השיניים שלך יסיר אותה לפני השלמת השתלות השיניים. רוב האנשים מעדיפים אפשרות זו שכן רק רופא שיניים יכול להסיר את השיניים לאחר הצמדתן לשתלים. בניגוד לאפשרויות כתר וגשר, האפשרות הניתנת להסרה דורשת החדרה והסרה של תותבת מהשתלים. האפשרות הניתנת להסרה דורשת גם המתנה של שלושה עד חמישה חודשים לפני שניתן יהיה לקבע את התותבת על השתלים.

הרופא יעריך את צפיפות העצם של המטופל כדי לקבוע איזו תנוחת שתל תגן בצורה הטובה ביותר על חלל הפה, תוך התחשבות בהעדפות המטופל. במקרים מסוימים משתמשים בדגמי גבס לקביעת מספר השתלים הנדרש ואת מיקומם האידיאלי. במקרים רבים, בעת הנחת שתלים, רופאי השיניים משתמשים בתבניות ניתוחיות שנוצרו על בסיס טומוגרפיה ממוחשבת.

בהליך זה, תחילה מניחים בורג כיסוי ישירות מעל השתל, והחניכיים נתפרים על הבורג תוך כדי ריפוי. בשלב זה, נדרש הליך שני לביצוע חתך בחניכיים כדי לפתוח את השתל ולאבטח את מכסה הריפוי.

לאחר ההכנות

לאחר שנקבע שניתן למקם את השתל הדנטלי במקום הרצוי המטופל חוזר לניתוח להנחת השתל או השתלת השיניים. לפני ההליך, המנתח יכול להסביר כיצד הוא יחדיר את השתל הדנטלי ולוודא שהמטופל מוכן במלואו לסוג וטכניקת השתלת השיניים הייחודית שבה ייעשה שימוש. ניתוח השתלת שיניים מתחיל בביצוע חתך קטן בחניכיים כדי לחשוף את העצם כך שניתן יהיה להשתמש במקדחה לעצב את המקום שבו מונח בורג העזר לתוך עצם הלסת. השתלה דו-שלבית: ניתוח דו-שלבי כולל הליך שבו שמים שתל בעצם הלסת וסגירת רקמת החניכיים (תפירה). החדרת השתל מצריכה ניתוח מכיוון שמצריך קידוח להחדרת ברגים לעצם הלסת. ראשית, אתה צריך ניתוח להנחת שתל בעצם הלסת שלך, מכוסה ברקמת חניכיים, ולאפשר לו להשתלב בעצם הלסת שלך במשך תקופה של שלושה עד שישה חודשים.

בפגישת השתל, מוחדר שתל דנטלי (עמוד טיטניום) לעצם באמצעות מקדחה ומכשור מיוחד. לאחר תקופת הריפוי הנדרשת, השתל הדנטלי נבדק כדי לקבוע אם הוא נספג בהצלחה בעצם שמסביב.

 

 

 

כתבות נוספות

Puppies 2826310
כללי

כלב קטן

בעולם העצום של הכלבים, לגזעים קטנים יש את הקסם והתכונות הייחודיות שלהם. פוסט זה בבלוג צולל לתוך החיים של כלבים קטנים, מאפיינים, תכונות התנהגותיות, חששות

כיצד לבחור קרם לעור יבש

בחירת הקרם המתאים לעור יבש יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף כיצד לבחור את קרם הלחות הטוב ביותר לצרכי טיפוח

Time 3306753
כללי

לצאת מהשגרה לסדנת טנטרה פרטית

מרגישים תקועים בחיים? סדנת הטנטרה המקצועית שלנו מציעה הזדמנות ייחודית להשתחרר מהמונוטוניות של חיי היומיום. הוא מספק גישה הוליסטית לשיפור עצמי ובריאות המשלבת היבטים פיזיים,

Bulldog 1047518
כללי

בחירת מקום הלינה המתאים לכלב שלך

מציאת מקום הלינה המושלם עבור בן לוויה הכלב האהוב שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט זה בבלוג מבקש להדריך אותך במבוך המלונות הידידותיים לחיות

City 166781
כללי

מלון הילטון פטאיה

פוסט זה בבלוג מספק סקירה מעמיקה של מלון הילטון פטאיה, אפשרות לינה מפוארת באחת הערים התוססות ביותר בתאילנד. אנו בוחנים את השירותים השונים שלה, אפשרויות

תפריט נגישות