כל מה שצריך לדעת על כרטיסי חיוב

כל מה שצריך לדעת על כרטיסי חיוב

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

למרות שבישראל קיימים כמה סוגי של כרטיסי חיוב, רבים מתבלבלים ונוטים להתייחס לכל כרטיס כאל כרטיס אשראי. כדי שתוכלו להשתמש בכרטיס המתאים ביותר לכם ולצרכים שלכם, כדי להכיר את כל סוגי הכרטיסים, אשר משמשים לביצוע עסקאות, ולמעשה מהווים אלטרנטיבה לתשלום במזומן.

קודם כל, מה זה כרטיס אשראי?

יש פקטור אחד שמבדיל בין כרטיס אשראי לבין כרטיסי חיוב אחרים, וזהו מועד החיוב של העסקאות בכרטיס. כרטיסי אשראי נקראים כך מכיוון שהבעלים שלהם מקבלים אשראי, קרדיט, לביצוע עסקאות. כלומר, הם יכולים לשלם בכל רגע נתון, והחיוב מתבצע רק פעם בחודש, במועד שנקבע מראש.

יש שני סוגים של כרטיסים כאלה בישראל:

כרטיס חיוב נדחה - זהו כרטיס אשראי בצורתו הרגילה והפשוטה ביותר, שכולנו מכירים. מקבלים מסגרת אשראי, ובכל חודש ניתן לבצע עסקאות עד שמגיעים אליה, ולשלם במועד החיוב.

כרטיס אשראי מתגלגל - זהו הסוג הנפוץ ביותר בארצות הברית. גם בארץ הבנקים וחברות האשראי מציעות אותו, אך רבים נמנעים ממנו בשל השם הרע שיצא לו. בפועל, הכרטיס יכול להיות יעיל ומשתלם, אך צריך לדעת להשתמש בו, ולהכיר את הסכנות הטמונות בו. מדובר בכרטיס בו ניתן לשלם בכל חודש רק חלק מסך העסקאות שבוצעו, ואת היתרה לדחות לחודש הבא, כאשר הסכום הדחוי עובר לקרן צוברת ריבית.

כרטיס חיוב מיידי - דביט

סוג נוסף של כרטיס חיוב הוא כרטיס הדביט, אשר מונפק רק על ידי הבנקים ולא על ידי חברות האשראי. בכרטיס זה אין מסגרת לביצוע עסקאות, והוא למעשה התחליף הישיר ביותר לשימוש במזומן. בכל פעם שמשלמים איתו, נבדקת היתרה בבנק ואם היא חיובית, העסקה מאושרת והחיוב מתבצע באופן מיידי.

לעומת כרטיס אשראי, החזקת כרטיס כזה נחשבת כצעד חכם מאוד, מכיוון שהוא מאפשר שליטה בהוצאות וחושף אתם להרבה פחות סיכונים. בכרטיס חיוב מיידי העלויות יחסית נמוכות (דמי כרטיס, עמלות), אך קחו בחשבון שתוכנית ההטבות לרוב פחות מקיפה.

כרטיס נטען

בדומה לכרטיס דביט, בסוג זה של כרטיסים, החיוב מתבצע באופן מיידי ואין מסגרת אשראי. אז מה ההבדל? בכרטיס נטען החיוב לא מתבצע מהכסף שיש לכם בחשבון הבנק, אלא מסכום כסף מסוים שנטען אליו מראש. כמובן שתמיד ניתן להוסיף כסף לכרטיס, אבל הוא מאפשר לעשות סדר במצב הפיננסי ולשלם רק בכסף שבאמת יש לכם.

אפשר להזמין כרטיס נטען מכמה גופים, אך הדוגמה הכי בולטת היא בנק הדואר, שמנפיק אותם עבור תשלום בחו"ל או באתרי קניות זרים.

כרטיס מתנה

גיפט קארדים הם למעשה תת-סוג של כרטיסים נטענים. בדרך כלל מקבלים אותם מאחרים, שעליהם כבר טעון סכום מסוים, לרכישה בבית עסק או רשת ספציפיים, או במספר מקומות. תנאי הרכישה (כמו הגבלה על כפל מבצעים) קבועים מראש בכרטיס, כך שבפועל יכול להיות שהם שווים קצת פחות מהסכום שיש בהם.

כתבות נוספות

Tie 690084
פיננסים והלוואות

מציאת חברת הלוואות

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לשאול את עצמך אם אתה באמת צריך הלוואה. אם התשובה היא כן, אז השאלה הבאה היא איזה סוג הלוואה

בניה קלה
בית וגן

בניה קלה או בניה רגילה?

בניה קלה היא שיטת בניה פופולארית בארצות הברית ובחלק ממדינות אירופה. בשנים האחרונות, תחום הבניה הקלה התרחב גם בארץ. כמו לכל שיטת בניה, לבניה קלה

החלפת מצבר עד הבית
בית וגן

החלפת מצבר עד הבית

החלפת מצבר עד הבית זה קורה במפתיע - יוצאים מהבית, בבוקר, מאוחרים לעבודה או ללימודים - פתאום מבינים שהמכונית שלך הפסיקה לעבוד. או למשל בימים

מנעולן מקצועי למשרדים
עסקים ותעשייה

5 סיבות להזמין מנעולן מקצועי למשרדים

אובדן מפתחות, קודים או קודים יכול להיות מתסכל במיוחד ועלול להיות יקר. האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים רבים היא להזמין איש מקצוע המתמחה במנעולנות. להלן

מנעולן מוסמך
עסקים ותעשייה

איך לבחור מנעולן מוסמך?

ישנם מנעולנים מוסמכים רבים בשוק כיום. ליתר ביטחון, כדאי לוודא שיש להם תעודה שמוודאת שהם מוסמכים ומנוסים. קשה לבחור מנעולן מבלי לעבור את תהליך הגיוס.