למי מגיע הקלות בבחינה הפסיכומטרי

Texture 1075992

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

מבוא: מידע רקע על בחינות פסיכומטריות

הבחינה הפסיכומטרית היא מבחן המשמש את המעסיקים למדידת תכונות האישיות של אדם. הוא משמש לעתים קרובות כדי לקבוע אם האדם יתאים לתפקיד שאליו הוא מגיש מועמדות. עם זאת, ישנם אנשים רבים שטענו כי בחינות אלו אינן הוגנות ומפלות קבוצות מסוימות של אנשים. הבחינה הפסיכומטרית ספגה ביקורת על חוסר השקיפות וההטיה כלפי קבוצות מסוימות של אנשים, כמו נשים ובעלי רקע מיעוטים.

בחלק זה, נחקור כיצד הביקורות הללו הובילו לשינויים בבחינה הפסיכומטרית, מה המשמעות של אלה שניגשו אליה, ועוד כמה חלופות שעשויות להיות הוגנות יותר.

הבחינה הפסיכומטרית היא סוג של מבחן המשמש למדידת התאמתו של אדם לעבודה. זה נקרא גם "מבחן התאמה".

בחינה פסיכומטרית כוללת את שלושת החלקים הבאים:

1) שאלון אישיות 2) מבחן יכולת קוגניטיבית 3) הערכת כישורים.

שאלון האישיות מודד את רמת המופנמות, המוחצנות, הנוירוטיות והפסיכוטיות של הפונה. מבחן היכולת הקוגניטיבית מעריך את ההיגיון, את כישוריו המילוליים והמספריים ואת יכולות החשיבה האינדוקטיבית והדדוקטיבית של הפונה. הערכת הכשירות מעריכה את הכישורים המתמטיים של המבקש, את המודעות המרחבית ואת יכולות החשיבה האינדוקטיבית/דדוקטיבית.

הבחינה הפסיכומטרית שונה ממבחן IQ מכיוון שהיא אינה מודדת מנת אינטליגנציה (IQ). במקום זאת, זה

מבוא: מהי הבחינה הפסיכומטרית?

הבחינה הפסיכומטרית היא מערכת של מבחנים המשמשים למדידת אישיותו, האינטליגנציה והכישורים של האדם.
למידע מורחב על הקלות פסיכומטרי ולמי מגיע הקלות בבחינה הפסיכומטרי כדאי לגשת לאתר mtml.co.il

לרוב זה נדרש לאנשים שרוצים לעבוד בתחום המשפטים, ההנדסה, ההוראה או הפיננסים. זה נמצא בשימוש למעלה מ-100 שנים וכיום הוא אחת הדרכים הנפוצות ביותר להעריך מועמד לעבודה.

ניתן לגשת לבחינה הפסיכומטרית הן בפורמט נייר והן בפורמט מחשב.

הבחינה הפסיכומטרית היא דרך יעילה להעריך את הכישורים והיכולות הפוטנציאליים של האדם. זה יכול לשמש גם כדי לברר אם לאדם יש בעיות נפשיות כלשהן ואם הם מתאימים לעבודות מסוימות או לא. הבחינה מורכבת ממבחנים שונים המודדים היבטים שונים כמו אינטליגנציה, תכונות אישיות, כישורים וכו'.

מדי שנה פונים לעבודה בשירות המדינה למעלה מ-50,000 איש. זהו תהליך תחרותי והוא דורש הכנה רבה.

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך הגיוס. הוא מעריך את היכולת המנטלית ואת תכונות האישיות של הפרט הנחשבות כרלוונטיות לתפקיד שאליו הוא מגיש מועמדות.

הבחינה הפסיכומטרית היא מכלול מבחנים המודדים את כישוריו של הפרט הקשורים בפתרון בעיות, חשיבה מופשטת, חשיבה מילולית, חשיבה מספרית ויכולת מרחבית. המבחן גם מודד תכונות אישיות כמו מצפוניות ויציבות רגשית.

איך מחליטים של מי האחריות לרסן את הבעיה הזו?

הבחינה הפסיכומטרית היא חלק חשוב מאוד בתהליך הגיוס עבור חברות רבות, כי הוא עוזר להן להחליט למי מגיע הקלה ומי לא.

במאמר זה אנסה לברר מהי הבעיה וכיצד ניתן לפתור אותה.

המבחן הפסיכומטרי אינו בחינה חד פעמית; זה נועד להילקח שוב ושוב. חשוב להבין שהבחינה הפסיכומטרית נוצרה על ידי החברה ולא על ידי הפרט. על החברה מוטלת החובה לוודא שהיא פועלת כראוי.

הבחינה הפסיכומטרית צריכה לשמש ככלי למעסיקים, אוניברסיטאות ומוסדות אחרים כדי שיוכלו להבין טוב יותר את מערך הכישורים והפוטנציאל של האדם. בדרך זו, הם יידעו כמה מאמץ צריך להשקיע כדי להשיג את המטרות שלהם.

מהם כמה פתרונות פוטנציאליים לבעיה הנוכחית?

הבחינה הפסיכומטרית היא מבחן המעריך את בריאותו הנפשית של אדם. זהו מבחן חשוב מאוד עבור אנשים הפונים לעבודה, במיוחד אלו העוסקים בתחום הרפואי. בחינה זו נועדה לקבוע אם אדם מתאים לתפקיד או לא ואם יש לו בעיות נפשיות כלשהן שעלולות להפריע ליכולתו לבצע את העבודה.

הבחינה הפסיכומטרית זכתה לביקורת מצד רבים משום שעלולה להיות קשה לעבור אותה ואף קשה יותר לקבל ממנה הקלה. עם זאת, ישנם כמה פתרונות פוטנציאליים שעשויים לעזור להקל על בעיה זו בעתיד. פתרון פוטנציאלי אחד יהיה לאפשר לאנשים שנכשלו בבחינה פסיכומטרית מספר פעמים להיבחן בה לאחר 6 חודשים של חופש מהעבודה. פתרון אפשרי נוסף יהיה לתת לאנשים שנכשלו בבחינה פסיכומטרית יותר זמן

יש הרבה דיונים על הבחינה הפסיכומטרית ועל התועלת שלה. ישנם אנשים רבים המאמינים שאין צורך בבחינה הפסיכומטרית, והתחושה הזו קיבלה הד במאמרים רבים.

אין לבטל את הבחינה הפסיכומטרית, אלא להנגיש אותה לכלל התלמידים. ניתן לשפר את המערכת הנוכחית על ידי הפחתת המבחן, מתן משאבי הכנה רבים יותר לסטודנטים, או אפילו רק הורדת ציוני הקבלה למוסד.

כתבות נוספות

חופשה כשרה בחול
תיירות וחופשות

חופשה כשרה בחול היא קלה ממה שאתם חושבים

כשמגיפת הקורונה עדיין נמצאת בחלק מהמדינות בעולם, רבים מאיתנו תקועים בתלם. אנחנו משתוקקים למשהו חדש ומרגש אבל מהססים לקחת סיכון. אם אתם שומרי כשרות, אולי

השקעה בעיר דובאי
עסקים ותעשייה

האם שווה להשקיע בדירה להשקעה בדובאי?

מהי העיר דובאי ומדוע היא בחירה כה פופולרית להשקעה בנכס? דובאי היא בחירה פופולרית עבור כל מי שמחפש להשקיע בנכס. דובאי היא לא רק עיר,

תפריט נגישות