מתקני כושר ציבוריים בפארקים

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

רוב האנשים המבוגרים לא עושים שימוש במתקני הכושר אשר בפארק. לאנשים רבים יש מחסום מאימונים בחוץ, ישנם כאלה שלא אוהבים להתאמן בציבור שכולם מסתכלים וחלקם פשוט מעדיפים מקום סגור.  בדיוק בגלל סיבות כאלה, ישנם קבוצות ריצה ואימונים שם תוכלו להשתתף בתרגילים קבוצתיים או הליכות, והשימוש במכשירים השונים שיש כמעט בכל פארק שעשועים היום בישראל.

פארקי כושר חיצוניים מציעים הזדמנויות נוספות למבוגרים להירגע ולהשתתף בפעילות גופנית

פארקים אלו ממוקמים לרוב ליד מרכזי בילוי חדשים או ליד שכונות גדולות ומאפשרים למשתמשים לנוע בחוץ וליהנות מאווירת הטבע. אנשים משתמשים בפארקים האלה כדי לפגוש שכנים שלהם, לשחק כדורגל או כל ספורטו שיחזק את היחסים הקהילתיים והבינאישיים.
על מנת לשמוע עוד פרטים מורחבים אודות מתקני כושר ציבוריים בפארקים ומתקני כושר ציבוריים מומלץ לבקר באתר funlee.co.il

מעבר לכך, אותם תושבי האזור נהנים ממתקנים שיכולים להתאמן עליהם, להזיז את הגוף ולהרגיש טוב יותר עם עצמם וכן, הכל ללא עלות וללא התחייבות לגוף כזה או אחר של חדרי כושר בעיר.

 

פארקי כושר חיצוניים הפכו לחלופה פופולרית לחדרי כושר מסורתיים בחמש השנים האחרונות

 בערים גדולות כמו חיפה ותל אביב יותר ויותר אנשים עושים את דרכם לפארקים קהילתיים קטנים וגם בישובים קטנים וקיבוצים הפך טרנד מתקני הכושר לנגיש ושימושי. מכשירי כושר כמו אליפסות, לחיצות רגליים וספסלים הותקנו בפארקים. בנוסף, חלק מצעדים והחלטות חכמות בתוך העיר, ראשי ערים החליטו למקם את פארקי הכושר הללו דווקא בשכונות עניות וקשות יותר מהממוצע, שאין להם את היכולת לשלם לחדרי כושר או חוגים בסטודיו מסודר. אין  ספק שצעד זה מבורך ויכול רק להועיל לצמצום הפערים והרגשה טובה בקרב אותם התושבים. מעבר לזה, עידוד לפעילות ספורטיבית מבורכת תמיד.

 

 השפעות של התקנת ציוד כושר על עלייה בפעילות הגופנית

כמות המשתמשים בפארקי הכושר עולה באופן זהה למגמה של אותם המתקנים ברחבי הארץ. מחקרים רבים מראים שרמת הפעילות הגופנית הייתה גבוהה יותר לאחר ההתערבות לבריאות הציבור מצד העירייה, שכללה התקנת ציוד כושר אצל אנשים שפעילותם הגופנית כמעט לא הייתה קיימת והיתה בעיקר כישיבה או הליכה מדי פעם.

אותם העיריות שמשקיעות בתושבים שלהם מצפות שציוד הכושר ישמש מבקרים קבועים ועונתיים כאחד. פארק הכושר יכול להכיל אנשים בכל הגילאים ורמות הכושר יכולים ליהנות ממנו. אחד המאפיינים הפופולריים ביותר בפארק הם ציוד האימון המוצב לאורך השביל הליכה או בקרב גן שעשועים מרכזי.

 

סוג ציוד הכושר החיצוני משתנה בהתאם לאופי הפארק

ישנם המון פרמטרים שצריך להתייחס אליהם אשר מחליטים לבצע התקנה של מתקני כושר ציבוריים. אופי המתאמנים באזור, האם מדובר בשכונה מבוגרת או צעירה, המיקום, כמות המבקרים כל יום ועוד.  מכשירים המשמשים בפארקי כושר חיצוניים אינם דורשים חשמל אלא דורשים מעט תחזוקה כל תקופת זמן ע"י צוות ההתקנה או מטעם העיריות עצמם. 

כושר יכול למשוך אנשים להיות יותר מודעים לבריאותם, להשפיע על התנהגותם של אנשים שאינם מתאמנים ולהרחיב את היתרונות הקשורים לפעילות גופנית סדירה למספר גדול יותר של אנשים.

כיום ישנם קבוצות ריצה רבות, קהילות ברשתות החברתיות ועוד פתרונות טובים להרגיש חלק ממשהו ולקום מהספה בסלון.

מסלולי הריצה והטיילת

מגרשי ספורט, אתלטיקה או טיילת הם פתרון מושלם למי שמחפש לבצע צעידה או הליכה ברחבי העיר. הרעיון הוא לתת אופציה לכל קבוצות הגיל בשבילים סלולים המובילים דרך הפארק או בטיילת העיר. חשוב שהטיילת תהיה מרווחת ורחבה מספיק כדי שלא תיהיה הרגשת צפיפות בקרב המתאמנים.

פעמים רבות לצד הטיילת ישנם מתקני כושר, שם אפשר לבצע עצירה קלה ולבצע פעילות גופנית שתחזק את השרירים שלכם ותרגישו משוחררים יותר בהמשך ההליכה/ריצה שלכם ולשלב את זה באימון.

אם אתה לא יודע לרוץ על שביל, יש אלף דרכים להתאמן בפארק   גדול. הכירו מאמן אישי, עשו אימון מותאם אישית לכם ותעשו שימוש באותם מכשירי כושר כחלק מהאימון האישי שלכם.  

טרנד הולך ומתפתח - פעילות גופנית תחת כיפת השמיים

פארקים ציבוריים המספקים מתקני ספורט ופעילות גופנית נפוצים ברחבי העולם.

מגרשי מיני פיץ' וכדורסל בצורות שונות ומגניבות נבנו בשנים האחרונות ברחבי הערים בישראל וזה עוד תחום שתופס תאוצה. אם בעבר תושבי העיר או היישוב היו משחקים במגרש קטרגל ישן שלא טופל שנים רבות, כיום יש אופציות ברמה גבוהה מאוד. מגרשי כדורגל עם דשא סינטטי נגישים לשימוש כמעט בכל עיר בישראל, חלקם בהזמנת מקום מראש ותשלום וחלקם ללא עלות. מתקני הספורט הללו כוללים בדרך כלל מגוון מתקני כושר ופנאי המותאמים לצרכים של זמן משחק פעיל, לילדים או לממתינים להיכנס למגרש.

פעילויות בחוץ

מגרשי משחקים עשויים לשמש מקומות לספורט במגוון אופציות, ימי הולדת ואירועים קטנים.  ערים רבות מספקות לפחות מגרש משחקים אחד לשימוש הילדים במקום סמוך. במגרשי המשחקים יש לרוב נדנדות וציוד משחק מהנה לילדים ונוער.

מגרשי משחקים כוללים גם משחקים רבים לילדים. לעתים קרובות יש במגרש משחקים נדנדות, קרוסלות, ארגזי חול או מגרשי דריכה נוחים ובטיחותיים, קירות טיפוס ועוד מגוון אפשרויות שאפשר להתקין.

 

כתבות נוספות

פטרת בציפורניים
אסתטיקה, טיפוח ויופי

כיצד להתמודד עם פטרת בציפורניים

במאמר זה ניתן מידע על הסוגים השונים של פטרת בציפורניים, על תופעות הלוואי האפשריות, וכיצד להיפטר ממנה. פטרת בציפורניים היא בעיה נפוצה מאוד שיכולה להיות

הזרקת בוטוקס3
אסתטיקה, טיפוח ויופי

כיצד הזרקת בוטוקס יכולה לשפר את היופי שלך

בוטוקס הוא מותג של בוטולינום טוקסין מסוג A, שהוא נוירוטוקסין הפועל על מערכת העצבים. הוא פועל על ידי חסימת דחפים עצביים הנשלחים לשרירים ומשתק אותם

Glass 3141865
אסתטיקה, טיפוח ויופי

המלצה להזרקת חומצה היאלורונית

מבוא: סקירת חומצה היאלורונית חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בגוף והיא משמשת גם כזריקה לשיפור בריאות המפרקים. הזרקת חומצה היאלורונית היא מוצר שנמצא בשימוש

אסתטיקה, טיפוח ויופי

השתלות שיניים all in 4

בצוות רפואת השיניים המקיף של ד"ר חנה, העבודה של All-on-4 אורכת בדרך כלל כשעתיים לכל לסת התחתונה, כך שבדרך כלל יש ארבע בחלק העליון והתחתון.

תפריט נגישות