כל מה שאתם צריכים לדעת על קבלת דרכון פולני כאזרח ישראלי

דרכון פולני

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

האם אתם אזרחים ישראלים מעוניינים לקבל דרכון פולני? זה אפשרי, כל עוד אתם עומדים בקריטריונים מסוימים. במאמר זה, נדון בצעדים שעליכם לנקוט ובאילו מסמכים עליכם לספק כדי לקבל את הדרכון הפולני שלכם.

ממשלת פולין פתחה לאחרונה את גבולותיה לאזרחים ישראלים וכעת היא מציעה דרכונים למתאימים. זוהי הזדמנות מרגשת לישראלים שרוצים להרחיב את אפשרויות הנסיעה וליהנות מהיתרונות של דרכון שני. בואו נחקור את תהליך קבלת דרכון פולני.

זכאות לדרכון פולני

על מנת להגיש בקשה לדרכון פולני, עליכם להיות אזרחים ישראלים שמלאו להם 18 שנים לפחות וללא רקע פלילי. אתם גם חייבים להיות מסוגל להוכיח שאחד מסבא וסבתא שלכם נולד בפולין או היה תושב בה לפני מלחמת העולם השנייה. ניתן לעשות זאת על ידי מתן תיעוד כגון תעודות לידה, תעודות נישואין, תעודות פטירה ואפילו רישומי שירות צבאי. אם אחד מהמסמכים הללו אינו זמין, ראיות אחרות כגון סיפורי משפחה או תמונות עשויות להספיק.

בנוסף, עליכם לספק שלוש הפניות מאנשים שאינם קשורים אליכם ויכולים להעיד על האופי הטוב שלכם. לבסוף, עליכם להוכיח שיש לכם מספיק קשרים עם פולין, שיעשו את זה כדי להשיג דרכון. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על תנאי הזכאות להוצאת דרכון פולני, אנו ממליצים ליצור קשר עם עורך דין עמיחי זילברברג - הנמצא בכתובת אתר האינטרנט - https://www.amichaizlaw.co.il/

תהליך הגשת בקשה

לאחר שאספתם את כל התיעוד הדרוש, השלב הבא הוא הגשת טופס הבקשה שלכם, אשר זמין באתר שגרירות פולין. טופס הבקשה חייב לכלול מידע אישי כגון שם, כתובת, תאריך לידה ומקום לידה; פרטי התקשרות; תמונת פספורט; ופרטים של שני אנשים שיכולים להעיד על זהותכם והאופי שלכם. 

בנוסף, חשוב שכל הטפסים ימולאו בצורה מדויקת ומלאה על מנת שהבקשה שלכם תטופל ביעילות. לאחר הגשת טופס הבקשה עם כל המסמכים הנדרשים מצורפים בדואר או בדוא"ל, בדרך כלל נדרשים שישה שבועות לזמן הטיפול עד שתקבלו תגובה מהשגרירות בנוגע לבקשתכם לקבלת דרכון פולני. 

היתרונות של דרכון פולני

אם בקשתכם תתקבל ותאושר על ידי ממשלת פולין, תקבלו את הדרכון החדש שלכם תוך 4-8 שבועות לאחר הגשת כל החומרים הנדרשים. עם הדרכון החדש הזה מגיעות הטבות רבות, כולל גישה ליותר מ-160 מדינות ברחבי העולם ללא צורך בויזות או אישורי נסיעה - כולל מדינות כמו אוסטרליה, קנדה ויפן - כמו גם הקלות מס במדינות מסוימות אם אתם גרים בחו"ל לתקופה ארוכה תקופות זמן. 

בנוסף, אזרחות כפולה מאפשרת לאנשים ניידות רבה יותר כשמדובר ברילוקיישן לחו"ל או אפילו סתם נסיעה בין מדינות בקלות - מה שמועיל במיוחד בזמנים כאלה שבהם הגבלות נסיעות גלובליות כל כך נפוצות.

ולסיכום

הגשת בקשה לדרכון פולני כאזרח ישראלי דורשת תכנון והיערכות מסוימת אך עם המסמכים הנכונים ביד לא אמורה לקחת יותר מדי זמן עד לאישור. בעל דרכון פולני תקף נותן לאזרחים גישה ליותר מ-170 מדינות ללא צורך בויזות או אישורים נוספים - מה שהופך את הנסיעה להרבה יותר קלה! עם זאת, אם אתם עומדים בכל הקריטריונים המפורטים לעיל, יש לשקול בהחלט להתחיל במסע שלכם לקראת קבלת אזרחות כפולה.

תהליך זה דורש שיקול דעת מדוקדק לפני נקיטת פעולה אך בסופו של דבר יכול להיות מתגמל ביותר לאחר השלמתו בצורה נכונה. אם אתם זכאים, אל תחכו יותר - התחילו להגיש בקשה עוד היום ונצלו את כל ההזדמנויות הנהדרות שמציעות לכם אזרחות כפולה!

כתבות נוספות

חופשה כשרה בחול
תיירות וחופשות

חופשה כשרה בחול היא קלה ממה שאתם חושבים

כשמגיפת הקורונה עדיין נמצאת בחלק מהמדינות בעולם, רבים מאיתנו תקועים בתלם. אנחנו משתוקקים למשהו חדש ומרגש אבל מהססים לקחת סיכון. אם אתם שומרי כשרות, אולי

חוקר פרטי לבגידות
חוק, משפט וממשל

חוקר פרטי לבגידות

בגידות אצל זוגות נשואים הוא גורם מוביל לצערנו לפרידה בישראל. ההשלכות של בגידה חשובות לא רק מבחינה פסיכולוגית אלא גם חשובות מבחינה כלכלית במהלך הנישואין.

תפריט נגישות