קלמרים לבית ספר

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

קלמר הוא קופסה קטנה המכילה עיפרון או מכשיר כתיבה או ציור אחר המכיל עופרת. אחיזת עיפרון היא אחיזה בעט שנועדה לכתוב ולצייר על נייר או חומרי תקשורת אחרים כגון עץ או פלסטיק. מחזיקי עפרונות נועדו להכיל עפרון, עט ואחרים בעט או קלמר.

קלמרים עשויים להיות בעלי סידורים פנימיים שונים, כולל אחד שמחזיק את העיפרון אנכית ואחר המחזיק את העיפרון אופקית. ישנם עיצובים רבים לקלמרים, משתנים בגודלם ובצורתם, כך שיתאימו למשתמש, למטרה המיועדת ולבית הספר או מקום העבודה. קלמרים מגיעים במספר סגנונות וצבעים, לעתים קרובות מעוטרים או מעוטרים ברישומים.

היסטוריה הקלמרים המוקדמים ביותר הידועים הם מסין העתיקה וממצרים. מארז עץ בן 1,600 שנה הנושא תמונה של אישה האוחזת במקל, אולי מטה או מקל, נחשף במצרים. ידוע שקיים גם מקרה שנהב בן 1,000 שנה בדומה לדגמים הסיניים. קלמר סיני הוצג במאה ה -5 לספירה בכתב היד E.1278 של ספר קלס, ובו שני ארגזים צלביים, האחד סגור והשני עם קצה פתוח. עד המאה ה -9 הכינו הסינים קלמרים שיכולים להגן על עיפרון מפני שבירה במעבר וניתן לסגור אותם כדי להגן על העיפרון עד שידרש התלמיד.

קלמרים מודרניים

סוגים

אחיזות עפרונות

אחיזות עפרונות הן דרך להחזיק עט בצורה כזו שהעט אינו מוחזק בחוזקה ובמקום זאת רופף, לאפשר לתלמיד לכתוב ולצייר ביתר קלות.

ישנן צורות שונות שניתן לאחוז בעיפרון, בהתאם לסוג האחיזה והיכן הוא נמצא בשימוש. עיפרון המוחזק באחיזת עיפרון עשוי להיות אחיז באופן רופף, כמו עיפרון, או בחוזקה עם שליטה רבה יותר מאשר אחיזת עיפרון.

אחיזות בעיפרון נועדו לרוב לנוחות ולסיוע בכתיבה.

אחיזה בעפרון עשויה להיות מוחזקת בחלק הקדמי או האחורי של העיפרון. אחיזות עיפרון קדמיות מסייעות בכתיבה וציור בצד או בחלק האחורי של זרועו של התלמיד, בניגוד לאחיזה הקדמית המסורתית יותר, המקרבת את ידו של התלמיד קרוב מדי לשולחן העבודה או למשטח עליו הם כותבים.

רוב אחיזות העיפרון הקדמיות כוללות "שומר", כלומר כפתור קטן המשתרע מאחיזת העיפרון ונועד להגן על פרק כף היד של התלמיד.

חלק מהמגנים עשויים פלסטיק קשיח או פלדה ועשויים לכלול גמישות מסוימת או לאפשר תנועה מסוימת של זווית פרק כף היד. שומרים רבים עשויים מחומרים רכים יותר מאחיזת העיפרון עצמה, בדרך כלל מאפשרים לתלמיד לאחוז קל בעיפרון בזמן הכתיבה.

אחיזה מסוימת בעיפרון הינה בסגנון אחיזת החבית, כגון אחיזת העיפרון הרגילה ואחיזת החבית, וכוללות קצה כתיבה, בניגוד ל"אחיזת עיפרון ", שיכולה להיות גם במגוון גדלים או אורכים. .

אחיזות בעיפרון משמשות לרוב תלמידים ימניים, והם מאפשרים למשתמש לכתוב ולצייר מהצד, ו/או מהצד האחורי של זרוע המשתמש. כתוצאה מכך, הם די נוחים. אחיזת עיפרון יכולה להתבצע גם ללא מגן ומשמשת את רוב מטרות הכתיבה, בין אם לתרגול כתב יד ובין לצורות כתיבה אחרות. אמנם יש אחיזה שמאלית, אך הם נדירים. ייתכן שיהיה קשה למצוא אחיזת עיפרון שמאלית, בהשוואה למספר אחיזות העיפרון הימניות הזמינות או המומלצות.

רוב אחיזות העיפרון השמאליות שונות מאחיזה ימנית, בעלות עיצוב המתאים לאחיזה להתאים למשתמש השמאלי. כמה אחיזות עיפרון מיוצרות לאנשים ימניים והן שמאליות, כגון אחיזת החבית השמאלית.

שומרי עיפרון מגני עיפרון הם סגנון

לפרטים מורחבים בתחום של קלמרים לבית ספר עשויים להיות וקלמרים לבית ספר ניתן להעיף מבט ב- kikos.co.il

כתבות נוספות