רפלקסולוגיה

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

רפלקסולוגיה היא מערכת ייחודית של עיסוי כף הרגל וידיים, המבוססת על עקרונות הוליסטיים ומקורם באותם שורשים סיניים כמו דיקור סיני. זהו טיפול עתיק המתמקד בריפוי הגוף על ידי הפעלת נקודות רפלקס שונות על הידיים והרגליים. רפלקסולוגיה היא טיפול יעיל שיכול לסייע בטיפול בבעיות שונות כגון כאבי ראש, מתח, התכווצויות וסת ונדודי שינה.

אם מעולם לא עברת טיפול רפלקסולוגי, אתה יכול לצפות שיהיה בסדר. רפלקסולוגיה היא טיפול משלים ללא תרופות שניתן להשתמש בו בנוסף לטיפול הרפואי הנוכחי שלך.

רפלקסולוגיה

היא טכניקה טיפולית בה מופעל לחץ על אזור מסוים של היד או כף הרגל. הוא מבוסס על התיאוריה שתרשים של נקודות הלחץ מתאים לאיברים או לחלקים שונים של הגוף. ברפלקסולוגיה מופעל לחץ עדין המתחלף בין טכניקות האגודל לאצבע.

רפלקסולוגיה ידועה גם בשם Zone Therapy

שיטה רפואית חלופית שבה מופעל לחץ על נקודות ספציפיות בכפות הרגליים או הידיים. לדוגמה, דיאגרמות רפלקסולוגיה מציגות אזורים בכפות הרגליים שהמטפלים מאמינים כי מתאימים לאיברים או לאזורי הגוף.

זה נעשה באמצעות טכניקות עיסוי אגודל

אצבע ויד עם שמן או תחליב. בהתבסס על המערכת הפסאודו -מדעית [1] של רפלקסים אזוריים שבהם אזורים משקפים דימוי של גוף כפות הרגליים והידיים, הנחת היסוד של עבודה כזו היא שכף רגל או ידיים עלולות לגרום לשינויים פיזיים באזורים הקשורים בגוף. רפלקסולוגיה בכף הרגל היא תרגול של הפעלת לחץ על כפות הרגליים, הידיים והגב באמצעות טכניקות מיוחדות של אגודל, אצבע ויד עם שמנים, קרמים ותחליבים המבוססים על מערכת של "רפלקסים אזוריים" שבה האזורים המיוצגים הם הגוף, הרגליים או הידיים. , מתוך הנחה שעבודה כזו עלולה לגרום לשינויים פיזיים בגוף (למשל

רפלקסולוגיה מבוססת על הרעיון כי בלוטות

איברים וחלקי הגוף משקפים אזורי רפלקס מסוימים בידיים, ברגליים ובאוזניים. רפלקסולוגיה היא יישום הטכניקות המיושמות באזורי הרפלקסולוגיה המתאימים על מנת להביא לשינוי חלקי הגוף הקשורים ברפלקסולוגיה מפת כף הרגל היא השתקפות של כפות הרגליים וידי הגוף, כאשר כף רגל שמאל ויד מייצגות את החצי השמאלי. של הגוף וכף רגל ימין וידיים המייצגות את מחצית הגוף.

בתורת הרפלקסולוגיה, כל אזור בכף הרגל תואם איבר או מערכת בגוף. גירוי רפלקס באזור זה מעורר תגובה ב- c איבר מגיב המקדם את הריפוי של אזור הרפלקס.

המשך לקרוא

כדי ללמוד עוד על אופן הפעולה של הרפלקסולוגיה ומדוע כדאי לנסות. רפלקסולוגיה היא המחקר כיצד חלק הגוף בגוף האדם מתייחס לחלק אחר של הגוף. הוא מבוסס על התיאוריה כי כפות הרגליים, הידיים והאוזניים מקושרות לאיברים מסוימים ולמערכות גוף.

רפלקסולוגיה

היא טיפול משלים המשתמש בעדינות בלחץ על כפות הרגליים והידיים כדי לעורר נתיבי אנרגיה ברחבי הגוף. מתרגלים ברפלקסולוגיה מאמינים כי על ידי הפעלת לחץ מתאים ועיסוי אזורים מסוימים בכפות הרגליים, הידיים וחלקים אחרים של הגוף אפשר להמריץ ולהתחדש. הרפלקסולוגיה, המפעילה לחץ עדין על כפות הרגליים או הידיים, יכולה לעורר מצב של רגיעה ולתמוך בתהליך הריפוי של הגוף עצמו.

הוא האמין כי ישנן נקודות מסוימות בכפות רגליים או בידיים המתאימות לאיברים ולבלוטות של הגוף. על ידי לחיצה או עיסוי של נקודות אלה, הוא מעורר מסלולי אנרגיה בכל הגוף.

רפלקסולוגיה

היא סוג של עבודת גוף המפעילה לחץ על הידיים והרגליים ליצירת כאב והטבות אחרות לגוף. התיאוריה הבסיסית של הרפלקסולוגיה היא שיש נקודות או אזורי רפלקס ספציפיים של כפות רגליים וידיים המחוברות לאיברים ספציפיים או לחלקי הגוף או לתעלות אנרגיה בגוף, כגון ירך, רגליים ויד. הפעלת לחץ על אזורים אלה, אומרים רפלקסולוגים, מסירה חסימות אנרגיה ומקדמת את בריאותם של אזורים קשורים בגוף.

שורשי הרפלקסולוגיה חוזרים למצרים העתיקה ולסין

שם הציג ויליאם ה 'פיצג'רלד את הרעיון של אזור טיפול כרופא אוזניים, אף וגרון בשנת 1915. בעוד ד"ר פיצג'רלד הסביר כי הפעלת לחץ על רפלקס. לנקודות בכפות הרגליים לא הייתה כל השפעה על חלקים אחרים של הגוף, זו הייתה האחות והפיזיותרפיסטית יוניס ד. אינגהם (1930-1940) שמיפה את נקודות הרפלקס של כפות הרגליים ואת אזורי הגוף שהן תואמות.

סקירה זו נועדה לחשוב מחדש על מושג הרפלקסולוגיה ולבחון את יעילותו בפועל ובהכשרת מומחי הרפלקסולוגיה. כמובן שישנם היבטים שונים ברפלקסולוגיה, כגון האנטומיה של כפות הרגליים, כולל העצמות, השרירים והרפלקסולוגיה של כף הרגל.

אתה יכול לעשות רפלקסולוגיה בעצמך על ידי יישום טכניקות ליישום עצמי להקלת דפוסי לחץ בכפות הרגליים והידיים. ניתן להשיג זאת באמצעות טכניקות השתקפות עצמית הניתנות ליישום על המשפחה ללא הכוונה של רפלקסולוג מקצועי.

באחד המחקרים הוותיקים החוקרים בחנו את ההשפעות של רפלקסולוגיה של אוזן

יד ורגל על 35 נשים המדווחות על תסמינים של התסמונת הקדם וסתית. הם מצאו כי אלו שקיבלו טיפול רפלקסולוגי בחודשיים דיווחו על פחות מהתסמינים הללו מאשר נשים שלא קיבלו. חוקרים בחנו את ההשפעות של טיפולי רפלקסולוגיה של כ -30 דקות על אנשים שטופלו בסרטן השד והריאות במחקר קטן משנת 2000.

כתבות נוספות

כיצד לבחור קרם לעור יבש

בחירת הקרם המתאים לעור יבש יכולה להיות משימה לא פשוטה. פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף כיצד לבחור את קרם הלחות הטוב ביותר לצרכי טיפוח

הפריות מבחנה
בריאות ורפואה

הפריות מבחנה וכל מה שאתם צריכים לדעת עליהם

הפריות מבחנה הפכו פופולריות כדרך להימנע מהפלה, לידה מוקדמת וסיבוכים אחרים שעלולים להתרחש במהלך ההריון. הוא משמש גם להגברת הסיכויים ללדת תינוק עם הפרעות או

פטרת בציפורניים
אסתטיקה, טיפוח ויופי

כיצד להתמודד עם פטרת בציפורניים

במאמר זה ניתן מידע על הסוגים השונים של פטרת בציפורניים, על תופעות הלוואי האפשריות, וכיצד להיפטר ממנה. פטרת בציפורניים היא בעיה נפוצה מאוד שיכולה להיות

תרופות סבתא לכאב ברכיים
בריאות ורפואה

כאבי ברכיים לאחר אימון: מהו כאב ברכיים

ישנם גורמים רבים של כאבי ברכיים לאחר אימון וחשוב להבין את הסימפטומים והגורמים לכך. כאבים בחלק הקדמי או האחורי של הברך, נפיחות, נוקשות, הידבקות במפרק

כל השיטות והדרכים להשתלת שיניים

השתלת שיניים היא תהליך שבו שורש השן מוחלף בעמוד מתכת ספירלי,ובכך מוחלפות שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות כמו שיניים אמיתיות. ניתוח השתלות

תפריט נגישות