5 מקורות השראה לשם לילד

Babe 2972219

אהבתם את הכתבה? שתפו לחברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לבחור דם לילד זאת משימה, אמנם נראב שמדובר בעניין טריויאלי, אך זה מסובך הרבה יותר. תופעה זאת נגרמת בגלל פרדוקס הבחירה - ככל שישנן יותר אפשרויות, כך אנחנו נרגיש פספוס עם כל בחירה שנעשה, כי נתמקד במה הפסדנו במקום מה שהרווחנו. את פרדוקס הבחירה הוכיחו בניסוי בקליפורניה. הציבו שולחן לטעימות ריבה, פעם אחת עם שישה סוגי ריבה ובפעם האחרת עם עשרים וארבעה סוגי ריבה. כל אדם שטעם מסוג ריבה מסוים, קיבל שובר הנחה לאותה הריבה. הלקוחות בניסוי שהכיל רק שישה סוגי ריבה קנו יותר מבניסוי השני.מכיוון שעומס בחירה עלול לגרום לנו להתפזר, ובסופו של דבר להיות לא מרוצים מהבחירה, עצתנו היא לבחור תחום אחד ממנו תשאבו את השם, בכך תוכלו לצמצם את הבחירות, להעניק משמעות מיוחדת ולצאת יותר שבעי רצון מהבחירה. אספנו עבורכם חמישה מקורות השראה לשם עבור הילד או הילדה שלכם 

שם תנכי

שמות תנכיים הם בחירה קלה, ישנם שמות נפוצים ונדירים, כאלה שמתאימים לחו"ל וכאלו שאינם בנאליים במיוחד. אם אתם רוצים לבחור שם לילד שלכם, על מנת לצמצם את הבחירה מכל השמות לבנים ולבנות שקיימים בתנך, אנחנו ממליצים לחפש סיפור או דמות שמכילה ערכים שהייתם רוצים שיהיו בילדכם. אנו ממליצים להימנע משמות בעלי משמעות שלילית ובמקומם לבחור בשמות של דמויות חיוביות, חזקות וחכמות.

שמות בעלי מצלול דומה

כיוון אחר לחיפוש שם הוא חיפוש לפי המצלול של השם, ככה שיתחיל באותה האות כמו שם המשפחה, או שיהיה דומה לשמות אחרים במשפחה. לרב כיוון מחשבה זה מונע מן העובדה שהשם הוא כרטיס הביקור של האדם, לכן שם קליט, קל להגייה וזכיר הוא שם שיותר קל למתג ושמושך תשומת לב במעט עבודה. 

שמות לבנים

שם לפי אלמנט בטבע

שמות לפי אבני חן או בהשראת מים וים - לבחור דבר אהוב על הזוג וממנו לחפש שם תואם זאת דרך אהובה למציאת שמות לבנים או לבנות שיתאימו לרך הנולד. אם למשל ההורים אוהבים טבע ישראלי, הם יכולים לקרוא לילד על שם פרח שצומח בישראל או עץ. ההאנשה שאנחנו עושים לטבע כמו ראיית עצי ארז כחזקים או ים כרגוע וזורם יכול להצביע על התכונה שאנחנו רוצים שתהיה בילד בעתיד.

שמות של קרוב משפחה

דרך מיוחדת להנציח את המשפחה ואת המורשת שלה הוא דרך בחירת שמות לבנים או לבנות על פי שמות שהיו במשפחה. זאת דרך נפוצה לקרוא לילד על שם סבא או סבתא, אך גם אם יש קרוב משפחה אחר שתרצו להנציח, זאת דרך מעולה לכך. מכיוון שהרבה שמות של קרובי משפחה יכולים להישמע עתיקים או לא מעודכנים, אפשר לחפש את המשמעות של השם המקורי וממנו לשאוב משמעות בשם חדש ו"מעודכן" יותר.

שם לפי דמות היסטורית

בדומה לשמות מהתנך או מהמשפחה, שמות לבנים או לבנות ששואבים השראה מאדם חי, מצביעים על כך שהזוג מאחל לילד את התכונות של אותו מנהיג כמו כריזמה, חוכמה, יכולת מנהיגות ואומץ. לכן אם ישנו אדם שמעניק לכם השראה, לקרוא לילד זאת אופציה נהדרת.

כתבות נוספות

Coloring Book For Adults 3459044
אירועים ומתנות

חוברות צביעה למבוגרים

צבע הוא כלי רב עוצמה שניתן להשתמש בו כדי לבטא רגשות ומצבי רוח. זה שימש במשך אלפי שנים כדרך ליצור משמעות לחיינו. חוברות צביעה למבוגרים

משלוחי קמגרה בנס ציונה ורחובות

נס ציונה ורחובות אלה הן כידוע 2 ערים ותיקות ואיכותיות מאוד באזור השפלה. מתגוררים באזורים אלו אנשים איכותיים מאוד וזה כולל גברים בכל הגילאים אשר